Noderīgi padomi ierāmēšanā

Noderīgi padomi interjera atsvaidzināšanā: foto un gleznu rāmju izvēlē, gleznu ierāmēšanas darbu veikšanā.

Rāmji

Rāmju modes tendences un laika gaitā pārbaudītas vērtības

Arī ierāmēšana ir mode un, kā zināms, mode laika gaitā mainās. Lai nodrošinātu dažādu rāmju piedāvājumu un sniegtu plašas iespējas katram klientam atrast kādu sev tīkamu un dizainam atbilstošu rāmi, mēs dodamies uz Itāliju, Boloņas pilsētu, kur katru gadu notiek ierāmēšanas jomas izstādes. Tajās mēs smeļamies iedvesmu un iepazīstamies ar jaunākajām modes tendencēm rāmju pasaulē, lai pēc tam spētu Jums piedāvāt pašus labākos, jaunākos, kvalitatīvākos un skaistākos rāmjus, kas patiks Jums un piestāvēs interjeram.

Individuāls rāmis katram mākslas darbam

Rāmju veidi un katra rāmja dizains, ko piedāvājam, ir individuāls. Būtiskas nianses veido katra rāmja dizainu, kas padara to unikālu. Uz vietas mūsu salonos un virtuālai apskatei mājaslapā ir pieejami vairāk nekā 1000 dažādi rāmji. Ir iespēja tos visus aplūkot, lai saprastu, kurš no rāmjiem būs visatbilstošākais jaunais interjera priekšmets, kas izcels mākslas darbu un telpas dizainu. Plašas izvēles klāsts ir gan koka, gan metāla, gan plastikas rāmjiem.

Rāmju veidi

 • Koka rāmji – moderni, klasiski, taisni un gaumīgi dekorēti. Pieejams plašs krāsu, formu un virsmu klāsts, kas piedāvā neierobežotas iespējas mākslas darbu noformēšanā.
 • Metāla rāmji – pārsvarā tiek veidoti no alumīnija. Metāla rāmja raksturīgākās īpašības ir vieglums un izturība. Pieejams plašs krāsu, formu un virsmu klāsts, kas piedāvā neierobežotas iespējas mākslas darbu noformēšanā.
 • Plastikas rāmji – salīdzinoši ar citiem ir lētāki, tomēr to izturība ir daudz mazāka, nekā metāla vai koka rāmjiem. Plastikas rāmjiem pastāv izliekšanās risks, līdz ar to tiek zaudēta forma.

Stikls

Piedāvājam 4 dažādus stiklu veidus: parastais, matētais, organiskais un muzeja stikls.

 • Parastais pulētais stikls – 2 mm plāns, atstaro gaismu. Cena 12,50 €/m².
 • Matētais stikls jeb antirefleksais stikls – 2 mm plāns, izkliedē gaismu un novērš atspīduma efektu. Tādejādi ļauj apskatīt mākslas darbu bez vizuāliem izkropļojumiem. Ļoti laba kontrasta un krāsas redzamība. Cena 21,50 €/m².
 • Organiskais antirefleksais stikls – 1,5 mm plāns. Atšķirībā no augstāk minētajiem tas ir no plastikas, ir vieglāks un neplīst.
  Cena 20,00 €/m².
 • Muzeja stikls – 2 mm plāns, bet atšķirībā no iepriekšminētajiem tas ir dzidrināts un aizsargā mākslas darbu no UV starojuma. Tavs mākslas darbs nezaudēs pat vissmalkāko detaļu izmantojot šo stiklu. Muzeja stikls atstaro 0.6% un caurredzamība ir 98%.
  Cena 140 €/m².

Lai labāk izprastu un saskatītu stikla atšķirības, iesakām doties uz ierāmēšanas salonu Lācplēša ielā 2 vai ierāmēšanas darbnīcu Dzirnavu ielā 3, jo aptaustot un apskatot paraugus būs vieglāk pamanīt stiklu dažādību nianses un izvēlēties piemērotāko.

Paspartū

Paspartū ir galvenais ierāmēšanas dekoratīvais elements, kas atrodas rāmī. No praktiskā viedokļa – tas novieto un aizsargā mākslas darbu, no mākslinieciskā viedokļa – tas izceļ un dod dziļumu darbam. Paspartū pastiprina un papildina rāmja kopējo dizainu.

Paspartū ir 1,6 mm biezs kartons, kuram var izvēlēties un pielāgot krāsu, faktūru un virsmu (piemēram, sarkana samta, zila zīda vai audekla paspartū). Izvēloties dažādus paspartū veidus un kombinējot tos vienā mākslas darba rāmējumā, tiek iegūts pavisam atšķirīgs izskats, kā rezultātā mainās mākslas darba atmosfēra.

Lai piedāvājums būtu atbilstošs ikviena klienta vēlmēm, piedāvājam ~200 dažādus paspartū.